Dla kogo psycholog i psychoterapeuta?

Przede wszystkim dla ludzi, którzy czują że potrzebują tego rodzaju pomocy. Osoby ze stwierdzonymi zaburzeniami takimi jak nerwice czy depresje a także chorzy na chorby psychiczne bezwzględnie powinni znajdować się pod opieką psychologa. Psychoterapeuta nastawiony jest na dłuższy proces jednak jesgo efekty są zazwyczaj lepsze ponieważ relacja terapeutyczna pozwala się nam pozbyć różnego rodzaju problemów.

Kim jest psychoterapeuta?

To osoba posiadająca specjalistyczne wykształcenie w jednym (albo wielu) nurtach (zwanych także szkołami) psychoterapi. Nurty te różnią się założeniami dotyczącymi funkcjonowania psychiki człowieka ale ich cel jest jeden - pomóc klientowi. Relacja jaką buduje się uczęszczając na kolejne spotkania pomaga znosić obajwy psychiczne i somatyczne oraz może przyczynić się do nabrania odpiwiednich schematów myślowych w życiu. Psychoterapia to metoda polecana w leczeniu różnorodnych przypadłości od nerwicy czy depresji po coroby psychiczne.

Zaburzenia nerwicowe

W zaburzeniach nerwicowych polecana jest psychoterapia w nurcie psychodynamicznym bądź gestalt. Stawia ona na rozwój własnych emocji a poprzez uświadamianie mechanizmów działania psychiki znosi obajwy nerwicy.

Depresja

Tu może pomóc zarówno wizyta u psychologa jak i psychoterapeuty. Psychologia dobrze poznała mechanizmy rządzące naszym nastrojem a także powstawaniem depresji.

Rozwój osobisty

Takie dziedziny jak psychologia i psychoterapia są także przeznaczone dla osób, którym nic nie dolega ale chcą one poszerzać swóje własne "ja".