Dla kogo psycholog i psychoterapeuta?

Przede wszystkim dla ludzi, którzy czują że potrzebują tego rodzaju pomocy. Osoby ze stwierdzonymi zaburzeniami takimi jak nerwice czy depresje a także chorzy na chorby psychiczne bezwzględnie powinni znajdować się pod opieką psychologa. Psychoterapeuta nastawiony jest na dłuższy proces jednak jesgo efekty są zazwyczaj lepsze ponieważ relacja terapeutyczna pozwala się nam pozbyć różnego rodzaju problemów.

Kim jest psycholog?

Psycholog posiada rozległą wiedzę na temat funkcjonowaniu ludzkiej psychiki oraz mechnaizmów nią rządzących. Może stwierdzać zaburzenia nerwicowe a od jego współdziałania z psychiatrą w dużej mierze zależą efekty leczenia. Warto wybrać się do niego kiedy mamy niezbyt uciążliwe obajwy oraz kiedy nie wiemy co nam właściwie dolega. Psycholog postara się nakreslić nam naszą sytuację oraz wskazać odpwiedni tok postępowania. Psychologia to nauka, która wciąż się rozwija a jej podstawy są bardzo dobrze ugruntowane.

Zaburzenia nerwicowe

W zaburzeniach nerwicowych polecana jest psychoterapia w nurcie psychodynamicznym bądź gestalt. Stawia ona na rozwój własnych emocji a poprzez uświadamianie mechanizmów działania psychiki znosi obajwy nerwicy.

Depresja

Tu może pomóc zarówno wizyta u psychologa jak i psychoterapeuty. Psychologia dobrze poznała mechanizmy rządzące naszym nastrojem a także powstawaniem depresji.

Rozwój osobisty

Takie dziedziny jak psychologia i psychoterapia są także przeznaczone dla osób, którym nic nie dolega ale chcą one poszerzać swóje własne "ja".