Dla kogo psycholog i psychoterapeuta?

Przede wszystkim dla ludzi, którzy czują że potrzebują tego rodzaju pomocy. Osoby ze stwierdzonymi zaburzeniami takimi jak nerwice czy depresje a także chorzy na chorby psychiczne bezwzględnie powinni znajdować się pod opieką psychologa. Nasza psychoterapia przynosi doskonałe rezultaty. Dobre efekty daje też terapia małżeńska pomagająca w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich.

Terapia i leczenie alkoholizmu

Choroba alkoholowa jest poważnym problemem w polskim społeczeństwie. U coraz większej ilości Polaków, można zaobserwować wzrost nadużywania alkoholu a nawet uzależnienia. Nałóg alkoholowy wpływa na każdy aspekt życia osoby uzależnionej. Nawet najprostsze decyzje mogą być podejmowane nie do końca świadomie.

Osoba uzależniona, aby pokonać nałóg potrzebuje wsparcia ze strony doświadczonego terapeuty, który dzięki swojej wiedzy i praktycznym umiejętnościom jest w stanie pokierować odpowiednio procesem wychodzenia z uzależnienia i leczenia alkoholizmu. W leczeniu alkoholizmu istotne jest przede wszystkim nastawienie pacjenta. Silna wola i determinacja są bardzo pomocne w leczeniu.

Terapeuta wspiera nie tylko osobę uzależnioną, ale także jej najbliższych. Problem alkoholizmu w rodzinie odbija się bardzo negatywnie na stosunkach między jej członkami. Zwłaszcza na dzieciach, które próbując uciec od problemu alkoholizmu rodzica zamykają się w sobie i często narasta w nich lęk, niepokój a czasem nawet agresja. Leczenie alkoholizmu jest nie tylko działaniem przeciwko nałogowi, ale to także sposób na naprawienie relacji między osobą uzależnioną a otoczeniem.

Zaburzenia nerwicowe

W zaburzeniach nerwicowych polecana jest psychoterapia w nurcie psychodynamicznym bądź gestalt. Stawia ona na rozwój własnych emocji a poprzez uświadamianie mechanizmów działania psychiki znosi obajwy nerwicy.

Depresja

Tu może pomóc zarówno wizyta u psychologa jak i psychoterapeuty. Psychologia dobrze poznała mechanizmy rządzące naszym nastrojem a także powstawaniem depresji. Badanie depresji warto połączyć z badaniem doppler.

Rozwój osobisty

Takie dziedziny jak psychologia i psychoterapia są także przeznaczone dla osób, którym nic nie dolega ale chcą one poszerzać swóje własne "ja".