Dla kogo psycholog i psychoterapeuta?

Przede wszystkim dla ludzi, którzy czują że potrzebują tego rodzaju pomocy. Osoby ze stwierdzonymi zaburzeniami takimi jak nerwice czy depresje a także chorzy na chorby psychiczne bezwzględnie powinni znajdować się pod opieką psychologa. Psychoterapeuta nastawiony jest na dłuższy proces jednak jesgo efekty są zazwyczaj lepsze ponieważ relacja terapeutyczna pozwala się nam pozbyć różnego rodzaju problemów.

Depresja - zmora naszych czasów

Wielu ludzi skarzy się na obniżenie nastroju, które trwa dosyć długo i potrafi na dobre zabraż chęć do życia. Jeśli taki obniżony nastrój trwa dłużej niż dwa tygodnie i przeszkadza znacznie w codziennym funkcjonowaniu warto wtedy zastanowić się nad wizytą u psychiatry. Tylko on może zdiagnozować depresję i potrafi odróżnić prawdziwą chorobę od obniżonego nastroju. Poza tym jest w stanie wypisać odpowiednie leki, które pomogą w leczeniu choroby. Niestety nawet najlepsze leki nie są w stanie wyleczyć przyczyn choroby jakimi są najczęściej problemy osobiste. Wtedy nieoceniona jest pomoc psychologa i psychoterapeuty. Warto o tym pamiętać ponieważ ludzie często zbytnio wierzą w zbawienna moc tabeletek.

Leczenie depresji - http://osrodekprzebudzenie.org/depresja-nerwica/

Zaburzenia nerwicowe

W zaburzeniach nerwicowych polecana jest psychoterapia w nurcie psychodynamicznym bądź gestalt. Stawia ona na rozwój własnych emocji a poprzez uświadamianie mechanizmów działania psychiki znosi obajwy nerwicy.

Depresja

Tu może pomóc zarówno wizyta u psychologa jak i psychoterapeuty. Psychologia dobrze poznała mechanizmy rządzące naszym nastrojem a także powstawaniem depresji.

Rozwój osobisty

Takie dziedziny jak psychologia i psychoterapia są także przeznaczone dla osób, którym nic nie dolega ale chcą one poszerzać swóje własne "ja".